pondělí 11. července 2016

Ell: Virtuální realita || Anime vs. film vs. kniha

Ahoj lidi,
už je to dlouho, co jsem se vám ozvala s nějakým projektem :)
Protože stejně jako Ami od zimy sleduju anime, kreslené japonské seriály, které vycházejí z mangy nebo novel, tak jsem blogování trochu odsunula. Určitě to znáte, jste něčím tak nadšení, že všechno ostatní je rázem míň důležité :) A navíc - o prázdninách jsem neskutečně líná :)
A co vy? Jaké jsou zatím vaše prázdniny? Já mám za sebou teprve víkendový vandr, ale během července se chystám na výšlapy do Krkonoš!
 
Přes srpen jsem ale tak nějak připravená vrátit se na sto procent zpátky na blog a tak jsem se rozhodla, že je na čase proložit recenze i něčím jiným. A proč k tomu nevyužít své dvě závislosti - knihy a anime? A samozřejmě nesmíme zapomenout i na filmy! Takže jak u mě dopadly kniha, anime a film na téma VIRTUÁLNÍ REALITA? Mrkneme se na to :)
 
Začneme knihou. Vybral Erebos od Uršuly Poznanski byla úplná samozřejmost, protože není to tak dávno, kdy jsem byla knihou úplně pohlcená. Poprvé jsem si ji půjčila z knihovny před rokem a půl a teď nedávno jsem si ji konečně přinesla domů z Levných Knih :)
Je to o klukovi, který propadne tajemné PC hře jménem Erebos. Hra se jeví úplně dokonale, ale vše má své háčky. Musí plnit nebezpečné úkoly nejen ve hře, ale i v realitě. Co když mu hra přikáže někoho zabít? Udělá to? A samozřejmě lehká milostná zápletka s Emily, dívkou, která Erebosem pohrdá...
(6/10 - slabší první půlka, spíše pro mladší publikum)
 
Jako film mě napadl jen snímek jménem Pixely (tady myslím celovečerní americký film), který je sice hodnocen jako slabá americká slátanina, ale mě se líbil. Pravda, není to nic hlubokomyslného, ale kdo by to čekal od filmu, kde svět ovládnou oživlé videohry? :D Je to komedie u které se uvolníte, trošku zasmějete a zaplácnete tím dvě hodiny času :)
Hlavní hrdina byl kdysi dobrý  ve videohrách. V dospělosti se ale stal pouhým instalatérem technologií. Pak ale přijde vesmírná hrozba. Jiná civilizace vyhlásila zemi válku a bojovat se bude ve starých oživlých videohrách. A náš hrdina přichází na scénu, protože ve videohrách 80. let byl neporazitelný.
(6/10 - slabší nadprůměr mezi americkými komediemi)
 
A teď anime! Tady to bylo nejtěžší, protože když jsem článek plánovala, tak jsem chtěla použít známé anime Sword Art Online. Ale když jsem se k psaní konečně dostala, tak jsem právě dokoukala daleko lepší anime o jakési virtuální realitě. Nebo spíš o světě, kde všechno rozhodují hry. Jmenuje se No game no life a za mě jedno z nejlepších anime vůbec. Plný strategie, zasmějete se a animace má taky něco do sebe!
Shiro a Sora jsou sourozenci a dva géniové, kteří tvoří neporazitelnou skupinu Blank. Nikdo je nedokáže porazit ve hře. A pak jsou vrženi do neznámého světa Disboard, kde se vše rozhoduje hrami. Ani kámen, nůžky, papír tady nejsou o štěstí. Podaří se jim přežít?
(10/10 - jedno z nejlepších anime!)
Tak... Kandidáti byli představeni, teď se vrhneme k vyhodnocení!
 
Vzhledem k orientačnímu hodnocení v závorkách vás možná napadlo, kdo obsadí první místo. Tentokrát je to zástupce anime, protože No game no life pro mě nemá konkurenci. Mám ráda strategické věci založené na logice, takže jsem si NGNL hodně užívala. Určitě moc doporučuju nejen pro fanoušky anime!
Druhé a třetí místo tak jasné nebylo. Vím, že Erebos se mi hodně líbil dřív,ale po čtení nedávno se mi to až tak nelíbilo. Vážně je to spíš pro mladší čtenáře. Pixely taky až tak výjimečné nebyly. Ale i tak se mi film asi líbil víc než kniha...

1. místo - Anime: No game no life
2. místo - Film: Pixely
3. místo - Kniha: Erebos
Mě hrozně bavilo tvořit tenhle článek a doufám, že i vám se líbil! Určitě mi napište, jestli vás to zaujalo a jaké téma bych mohla zvolit příště :)
Ell

4 komentáře:

 1. Ell z výšlapu do Krkonoš jsme se právě vrátili, je to tam úžasné, tak tam pozdravuj!:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Zajímavé tipy, u toho filmu se mi vybavil podobně laděný film s legem, ale tam nešlo o žádné vetřelce, ale normální legový svět lego figurek. Jako nápad dobrý, ale taky bych tomu dala šedesátku.
  Erebos - musím ocenit obálku, vypadá vážně senzačně. I když asi to bude jediné senzační, co se dá na knize nalézt...
  Anime moc nesleduji, mám jen pár kousků, sem tam asijskou filmovou produkci, ale mají zajímavá témata, takže, tohle bych si mohla otipnout.

  OdpovědětVymazat
 3. Knihu jsem sice nečetla, ale mám na ni už nějaký ten pátek zálusk.
  Film jsem viděla šíleně dávno, ale mě se tedy fakt líbil. Já na takové ty slátaniny jsem. Neboť mě vždy dokážou pobavit. :)
  No a anime? Anime, anime anime... Co k tomu dodat? NGNL je skvělé. A strašně strašně moc chci druhou sérii. Ale postupem času nalezneš i lepší anime. Možná to je tím, že čekáme na tu druhou sérii dlouho? Nevím, ale viděla jsem podle mě už lepší anime. (No, viděla jsem celkem takových 150 různých? A k tomu čtu mangu?.. Míchá se mi to dohromady...:( )
  Ale jinak super článek! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělý originální článek, budu se určitě těšit na další, které mi svým tématem budou bližší, nicméně nápad je to opravdu perfektní :) Jen tak dál :)
  Užívejte léta

  OdpovědětVymazat